Przejdź do głównej zawartości

Tydzień z... książkami o pisarzach i książkach

Umówmy się od razu - "tydzień" w tym wypadku potrwa dłużej niż 7 dni.  Dużo dobrych książek, dużo tych, które, już dziś wiem, pochłoną mnie na więcej niż jeden, dwa dni sprawią, że tydzień przedłużę z wielka przyjemnością. Chcę wejść w Nowy Rok z tą specyficzną literaturą, chcę ukoronować przełom roku autobiografiami, dziennikami, wywiadami czy książkami przedstawiającymi pisarzy i książki.

Oto co będę czytała:

1. Jarosław Iwaszkiewicz. Dzienniki.
2. Agnieszka Osiecka. Czytadła. Gawędy o lekturach.
3. Bartłomiej Paszylk. Książki zakazane.
4. Joanna Papuzińska. Zatopione królestwo.
5. Grzegorz Leszczyński. Bunt czytelników.
6. Krzysztof Rutkowski. Wokulski w Paryżu.
7. Edward Stachura. Dzienniki.
8. Marcin Wilk. W biegu.
9. C.S. Lewis. Zaskoczony radością.
10. Jarosław Iwaszkiewicz. Rozmowy o książkach.

Komentarze

Lirael pisze…
Świetny zestaw! Najbardziej zazdroszczę "Wokulskiego w Paryżu". Będę niecierpliwie wyglądać Twoich wrażeń z lektury tych książek.
Beata pisze…
Interesuje mnie Iwaszkiewicz:)
ładnie:) pozdrawiam serdecznie
Unknown pisze…
Piękna droga w Nowy Rok! Oglądałam wczoraj w księgarni Lewisa ... hmm? Miałam być twarda!! No i te Dzienniki ... oj marzy mi się ciepła kołderka, ośnieżone szczyty i cisza, spokój:)
Miłych lektur!
Monika Badowska pisze…
Lirael,
:) Zaczęłam od Papuzińskiej, więc Wokulski może być drugi;)

Montgomerry,
w obydwu książkach?

Moni,
ja się chyba najbardziej cieszę na Stachurę i wywiady Marcina Wilka. Ale i na Lewisa... Hm, wychodzi na to, że cieszy mnie większość tych książek, bo jakby nie cieszyła, to po co je czytać?
the_book pisze…
Wilka polecam, jestem właśnie po lekturze tej książki. Zazdroszczę Iwaszkiewicza, szczególnie "Rozmów o książkach". Czekam z niecierpliwością na recenzje oraz oczywiście pozdrawiam :-)
Monika Badowska pisze…
The_book,
czytałam Twoją recenzję:) Pozdrawiam:)
Tajemnica33 pisze…
niesamowity zestaw. Będę śledziła recenzje.
Monika Badowska pisze…
Tajemnica,
miło mi:)
Elina pisze…
Ja bym Ci chętnie podkradła Papuzińską , Wokulskiego w Paryżu i Iwaszkiewicza.
Śliczny stos :-)
Procella pisze…
"Książki zakazane" i Iwaszkiewicz - muszę poszukać i przeczytać.
Vi pisze…
Cztery z tych powyżej mam na liście... Iwaszkiewicza, Osiecką i Wilka i pewnie jeszcze popełnię jakieś zamówienie przed końcem roku :). Super zestaw, przygarnęłabym cały. Miłej lektury!
Kinga pisze…
Mnie interesuje Lewis.
Czekam na recenzję :)
Agna pisze…
Bardzo ciekawy stosik. Zalałam się lekkim rumieńcem, że u mnie nie jest nawet w połowie tak ambitnie jak u Ciebie.
Z wrodzoną cierpliwością czekam na wrażenia z "Gawęd o lekturach" oraz "Wokulskiego w Paryżu".

Miłego czytania oraz recenzowania. :)
Anonimowy pisze…
Czekam na Lewis'a ;)
Monika Badowska pisze…
Elina,
:)

Procella,
udanych poszukiwań:)

Virginia,
pozdrawiam:)

Kinga,
:)

Agna,
no coś Ty...

Luna,
:)
biedronka pisze…
Wokulski w Paryżu i Osiecka, od tego bym pewnie zaczęła :)

Zazdroszczę <3
pani Katarzyna pisze…
A skąd ten Stachura? Czy to dopiero wydali/wznowili, czy to jakaś zdobycz antykwaryczna? Zazdroszczę Iwaszkiewicza również :)
Eireann pisze…
No i masz. Teraz się nie oderwę od Twojego bloga... Stosiku zazdraszczam ;-)
Monika Badowska pisze…
Biedronka,
pewnie ile osób, tyle wyborów;))

Pani Katarzyna,
nowe wydanie dotychczas niepublikowanych zapisków. Pyszności, prawda?

Eireann,
zapraszam:)

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Katarzyna Berenika Miszczuk. Tajemnica Dąbrówki

Katarzyna Berenika Miszczuk, bazując na swoich doświadczeniach z pisaniem o świecie pełnym słowiańskich bóstw, wkracza w literaturę dziecięcą. Wkroczyła właściwie książką "Tajemnica domu w Bielinach", bo ta, prezentowana przeze mnie powieść, opisująca rodzinę Lipowskich jest kontynuacją wspomnianej powyżej. I mamy otóż mamę z czwórką dzieci, która zamieszkuje wspólnie z ciotką zmagającą się z chorobą Alzhaimera w Bielinach. Wsi, o której nawet mieszkańców mówią z lekkim przekąsem - "bo wiadomo jak to u nas". Owo "u nas" oznacza bowiem tajemnicze zjawiska, niemniej tajemnicze postaci i świat nie do końca taki jaki znany jest nam powszechnie. Jest on dzielony z domownikami, biedami, błędnymi ognikami i innymi stworzeniami, o których - z dużym zapałem - czyta w Bestiariuszu ośmioletnia Tosia. Jej mama wpadła na straszny, zdaniem dziewczynki pomysł. Szuka niani, która zajmie się nią (prawie dorosłą nią!) i maleńką Dąbrówką. Tosia robi wszystko, by odstraszyć k