4-elementowe historyjki obrazkowe.


Wydane przez
Wydawnictwo Harmonia

W twardej teczce umieszczono 21 historyjek obrazkowych. Każda z nich przedstawiona jest na czterech ilustracjach. Przed przekazaniem ich dzieciom musimy każdą z kart formatu A4 pociąć według przerywanej linii. Zadaniem dziecka jest takie ułożenie historyjki, które przedstawi wydarzenia na niej opowiadane w kolejności chronologicznej. Każda z kart oznaczona jest figurą geometryczną: kołem - historie łatwe, trójkątem - trudniejsze, kwadratem - najtrudniejsze, tak byśmy mogli stopniować dzieciom zadania  dobierając je do możliwości układającego.

Aby ułatwić proces układania do kart dołączone są plastikowe koszulki, w których dziecko ma układać poszczególne obrazki. Po wypełnieniu wszystkich kieszonek można odwrócić kartę i sprawdzić, czy ułożenie jest właściwe - na odwrocie historyjek jest namalowana postać, która tylko wówczas będzie całością jeśli historyjka zostanie ułożona chronologicznie.

Wydawca namawia, by towarzyszyć dziecku podczas tej uczącej zabawy, by zadawać mu pytania pomocnicze, zwracające uwagę na szczegóły, by zachęcać dziecko do opowiadania układanej historyjki. Co więcej - w dołączonej do kart książeczce instrukcji znajdziemy propozycje wykorzystania kart podczas zabawy z jednym lub kilkorgiem dzieci.

Ciekawa jestem jak z obrazkami poradzi sobie Helenka. Tematyka historyjek jest różna - dzieci robią kasztanowe ludziki, ptaki wysiadują jajka i karmią pisklęta, rośnie drzewo, dziewczynka robi herbatę, chłopiec buduje dom z klocków, itp.

Gdyby ktoś uznał, że historyjki czteroobrazkowe byłyby za trudne dla jego dziecka wydawnictwo przygotowało także zestaw 3-elementowy. Starszym dzieciom można podsunąć  zestawy 6- i 8-elementowe.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger