Kitty Crowther. Mój przyjaciel Szymon.

Wydane przez
Wydawnictwo Eneduerabe

Wydawnictwo Eneduerabe prezentuje książki, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jednio ganią, inni się zachwycają, ale nikt kto interesuje się literaturą dla najmłodszych nie pozostaje bez wyrobienia sobie opinii na temat tego, co wydaje gdańska oficyna.

Bohaterami jednej z ostatnio wydanych książek są mewa Szymon i kos Tymon. Ptaki spotykają się dzięki ciekawości Tymona, który postanowił pewnego dnia zwiedzić świat. Panowie szybko przypadli sobie do gustu i kos z ochota przystał na propozycję Szymona, by odwiedzić mewie miasteczko. Czy jednak mieszkańcy miasta przyjaźnie powitają Tymona? Czy zaakceptują przyjaciela, którego zaprosił do siebie Szymon?

To książka o tolerancji. Szeroko pojmowanej, bo dotyczącej tego jakich wybieramy sobie przyjaciół i tego, jak inni traktują osoby nam bliskie. Postać dwóch ptaków, tak odmiennych od siebie wyglądam, a nie tak bardzo upodobaniami, stanowi metaforę ludzkich przyjaźni. I jako taka pewnie bez trudu zostanie zaakceptowana przez młodych czytelników, do których adresowana jest opowieść o "Mój przyjaciel Szymon".

1 komentarz:

hiliko pisze...

Nauczycielko, mam takie pytanie nie na temat - mam nadzieję, że mi wybaczysz :)
Chciałam zapytać - czy wszystkie zalinkowane u Ciebie wydawnictwa to te, z którymi współpracujesz? Tak się nad tym zastanawiam :))

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger