Joanna Bladowska. Ćwiczenia kształtujące umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem.


Wydane przez

Wydawnictwo Harmonia

Bohaterami ćwiczeń dla dzieci mających kłopoty z odczytywaniem znaczenia tekstu są siedmiolatki, uczniowie klasy pierwszej – Agatka i Damian. Te sympatyczne dzieciaki przedstawiają nam swoich rodziców, obchodzą urodziny, spotykają się z koleżankami i kolegami. Dziewczynka i chłopiec cieszą się pięknem jesieni i nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Ich życiu towarzyszy wiele sytuacji edukacyjnych; aż chce się zawołać „Wszystko jest nauką!”.

Zaproponowane przez autorkę ćwiczenia są bardzo urozmaicone – uczniowie to odpowiadają w formie testowej na zadane pytania, to uzupełniają krzyżówkę lub nazywają przedmioty widoczne na obrazku. Nie brakuje tu także rozsypani wyrazowej, ćwiczeń polegających na uzupełnianiu zdań, zadań matematycznych, wykreślanej literowych.

W książce zamieszczono szesnaście testów. Kilka z nich wypróbowałam na swoich uczniach – pracowali z dużym zapałem i zainteresowaniem.

2 komentarze:

Smaczna Książka pisze...

Posiadam i korzystam. Nie jest to jakaś nowatorska książka, ale sporo zadań ciekawych. Za to ogólnie wydawnictwo HARMONIA polecam, mają prawdziwe perełki.

Monika Badowska pisze...

Smaczna Książka,
zgadzam się - bardzo ich lubię:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger