Nazajutrze...

Obiecuję sobie przy pisaniu notki, że kolejny wpis uczynię nazajutrz. Ale jakoś te nazajutrze mi się rozciąga i piszę nie tak często jak bym chciała...

Sisulka jakby schudła. Buzię ma smuklejszą, cała w sobie też jakaś taka szczuplejsza, tylko fałda jej smętnie zwisa. Niby tusza nigdy nie przeszkadzała jej w skoczności, ale teraz miewa chwile prawdziwie dynamiczne. Rytuał powitalny wciąż pielęgnujemy. I w nocy śpi ze mną właśnie Sisulek.

Gusia miała wczoraj dzień obrażalski. Wskoczyła mi na kolana, ułożyła się w kółeczko, a jak chciałam ją - jak zwykle w takich sytuacjach - głaskać po ogonie to zostałam karcąco pacnięta łapką i gniewnie oburczana. Królewna się ułożyła, ale nie życzy sobie poufałości. Dość tego, że za legowisko wybrała moje nogi, to powinno mnie zadowolić.

Nusia rozwija zdolności. Albo nazwiemy to grą w szachy albo złodziejstwem - jak kto woli. Zaczaja się w pobliżu szachownicy i korzystając z nieuwagi Z. zabiera mu szachy. Biegnie z nimi do sypialni i uprawia własną, według wymyślonych przez siebie zasad grę. Dobrze, że nie biegnie od razu do skrytki, bo jeszcze jej nie odkryliśmy.

Zdjęcia:

- konfuguracje jedzeniowe

- konfiguracje sypialne

- Nusia się czająca.

I jeszcze prośba o poradę: Nisia liże. Torbę papierową, kapę, poduszkę, szalik. Czegoś jej brak? Łzawią jej oczki, szczególnie jak się naje odchodzi od miseczki cała zapłakana. To powód do zmartwienia, czy konsekwencja chorób z wczesnego dzieciństwa?

8 komentarzy:

fringilla pisze...

może alergia?
moja Mufa alergiczka i wciąż jej coś na skórze wyłazi, zwłaszcza jak zje rybę...

madziaro pisze...

a może płacze, jak to bardzo diety nie przestrzega ;)

A na serio - też podejrzewałabym alergię na coś.

kociokwik pisze...

Hm,
myślicie? A jak się sprawdza na co koty są uczulone? Myślicie, że to nie jest konsekwencja kociego kataru?

Anonimowy pisze...

Napew
no Nusi brak jakiejś witaminy ,może wapnia bo dzieci też tak robią radzę spytac lekarza wet .nawet na forach internetowych udzielą porady,glaski dla wszystkich wspaniałych koteczek ,Nusi nic nie jest!

tarot card pisze...

so many cats!!

alexls pisze...

Kofane te Twoje kociaki:) Zycze im zdrowka. Wszystko bedzie dobrze - moze sprobowac zmienic podawane jedzonko na jednoskladnikowe? Takie alergiczne sprawy w przypadku ludzi sprawdza sie przez ok tydzien wiec i u ktokow by sie sprawdzilo?

kociokwik pisze...

Alexls,
czyli na jakie? Wyjaśnisz mi?

alexls pisze...

Chodzi mi takie, ktore ma na przyklad jeden rodzaj mieska. Nie wiem co jadaja Twoje koty - czy jedza domowe jedzenie czy gotowe karmy. Ja na poczatek zastosowalabym monotonna diete z jednego skladnika przez tydzien - zeby zobaczyc czy jest poprawa. Jesli jedza domowe jedzenie bedzie latwiej. Byc moze to ktores warzywko w karmie lub konserwant daje uczulenie... Wybadanie zajmie pewnie troche czasu.
Pytam o to domowe jedzenie, bo moje na przyklad sa tak przyzwyczajone do karmy, ze niczego innego nie tykaja.
Nie jestem jednak specjalista, wiec jesli Twoje obserwacje nie przyniosa efektow - pewnie najlepiej udac sie do weterynarza.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger