Poznaniaków zaprasza Wyspa Literatury

Centrum Kultury "Zamek" oraz Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - Zakład Poetyki i Krytyki Literackiej zapraszają na cykl "Wyspa Literatury".

Program:

19 listopada

godz. 13:15–16:00, sala 220 
WARSZTATY LITERACKIE 
MAGDALENA TULLI, Metafora jako motor akcji
Fredry 10, Collegium Maius

godz. 16:30-17:30
Konsultacje Literackie
CK "Zamek", Hol Balkonowy

godz. 18:00
Spotkanie z Magdaleną Tulli, Andrzejem Bart i Zbigniewem Kruszyńskim.
Prowadzenie: Joanna Armatowska i Łukasz Jeżyk
CK "Zamek", Hol Balkonowy

20 listopada

godz. 11:30–14:15, sala 324
WARSZTATY LITERACKIE
ZBIGNIEW KRUSZYŃSKI, Pisz, jak jest
Fredry 10, Collegium Maius 

godz. 14:30–17:15, sala 324 
WARSZTATY LITERACKIE
ANDRZEJ BART, Historia i historie
Fredry 10, Collegium Maius  

Wstęp wolny

Wyspa Literatury to cykl spotkań i warsztatów literackich z udziałem wybitnych i wyrazistych polskich pisarzy współczesnych. Będą one odbywały się co miesiąc – od października 2008 do maja 2009 roku – przez dwa lub trzy dni w Centrum Kultury „Zamek” oraz w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Kolejne Wyspy poświęcone będą m.in. przekładowi, poezji, piosence.
Organizatorzy zapraszają wszystkich, który chcą sprawdzić i pogłębić swoje umiejętności pisarskie. Równie mile widziane są osoby zainteresowane literaturą najnowszą – szczególnie licealiści i studenci. Będzie okazja by porozmawiać o niej z najciekawszymi twórcami, a więc z perspektywy innej niż szkolna, akademicka czy krytyczna.

Kolejna (17 i 18 grudnia) Wyspa Literatury będzie spotkaniem z tłumaczami: Małgorzatą Łukaszewicz, która opowie o przekładach Tomasza Manna, Antonim Liberą, który zajmie się twórczością Samuela Backetta oraz Jakubem Ekierem, który przedstawi pracę nad Procesem Franza Kafki.

(źródło: Instytut Książki)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger