Podgryzacze

Gusia siada na środku pokoju i wpatruje się jednoznacznie w Z. Gdy on wstaje i wychodzi z pokoju, biegnie przed nim z zadartym ogonkiem i łepetynką mając nadzieję, że zmierzają do kuchni. Rozczarowana wraca za Z. do pokoju, przeciąga się, rozgląda i powolutku, wręcz od niechcenia, kieruje się pod stół. Siada tyłem do widowni, znajduje kabelek i zaczyna się nim zajmować. Ząbkami zaczyna.

Z. zrywa się i idzie nakarmić koty.

Nusia gra w hokeja piłeczką ping-pongową. Dochodzi do wniosku, że samej jest grać fajnie, ale owa fajność ma swoje granice i teraz własnie Koteczka potrzebuje, żeby 1) rzucać jej piłeczkę, 2) zachwycać się jak zgrabnie ją łapie. Popycha ping-ponga pod moje stopy, a gdy ja nie zauważam zaproszenia do zabawy lub nie chcę się do zabawy włączyć Nusia przystępuje do gryzienia. Ścięgien lub kostek.

Piłka momentalnie jest rzucana, a ja się zachwycam gibkością i sprawnością Nusi.

Sisi leży na safce w przedpokoju. Pod nią leży teczka Z. i moja torebka. Sisuleńka leży, a gdy któreś z nas przechodzi obok zostaje od niechcenia pacnięte łapką. Pac, dwa, pac... Nachylam się, lapię kocią łapkę, a kot zaczyna ze mną walkę, ot dla zabawy. I oto moja dłoń znika w kocim uścisku, a palce trafiają między kocie zęby.

Sisi całą sobą mówi "Baw się, baw..."

2 komentarze:

zuzanna pisze...

O jaka nudna jestem!Jednego tylko bloga komentuję...Drapanie uporczywe w szafę przesuwną ok. 00.20-biała zgłodniała...od 22.00.Rezonans taki,ze sasiad wredny zacznie zaraz stukać w kaloryfer.Zrywam się i jak zombie daję łyżeczkę mokrego-suche(light)zawsze w miskach.Podejrzany łomot ok.05.20 d0 05.40-kluczyki od auta/komórka -oba moje,bo metale mają większy potencjał hałasu.TŻ złośliwie-chyba "piano black" ci zeżre(barwa komóry-z zadęciem!).Zombie zrywa się znów(-i kawy robi dla obojga,co mu tam).Po tym wszystkim zombie idzie spać i warczy na swoich rodzicieli,którzy dzwonią o 08.00-""Jeszcze śpiiiiisz?Tym młodym to się powodzi..."

abigail pisze...

Fajnie się macie :). Urwis łapą zaczepia Szimi (psa), ze mną się od czasu do czasu "pogryzie" :)... I nie aportuje :(..., ale i tak jest najsłodszy na świecie... od szczeniaka (kociaka tzn.) uwielbia zabawy wszelkimi sznurkami :), co pół metra w domu sznurek :P. No, ostatnio pochowałam kilka(naście). Pozdrowienia dla Was.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger