Renzo Mosca. Philippe Gratin i Usta prawdy.


Wydane przez
Wydawnictwo Jacek Santorski

Znany już czytelnikom z książki “Philippe Gratin i Straż nocna” bohater tym razem wyrusza do Rzymu, by odkryć spisek jaki prezydent Nowenii Milzan Kontusa zawiązał z Lordem Palmerstonem. Philippe Gratin jest znanym w świecie muzealników i przestępców złodziejem, który – niczym Robin Hood – wymierza sprawiedliwość.

W mieście nad Tybrem podmieniono znaną płaskorzeźbę Usta prawdy. Gdy jeden ze współpracowników odkrywa kradzież – zupełnym przypadkiem zresztą, natychmiast powiadamia P.G, a on wraz z pozostałymi współpracownikami przybywa, by ratować element historii i kultury Rzymu. Okazuje się, iż niektórzy maja pomysł na pranie brudnych pieniędzy ściśle związany z dziełami sztuki, których nie sposób kupić.

Seria przygód Philippe Gratina jest niezwykle ciekawie pomyślaną i opowiedzianą historią sztuki dla młodych czytelników. W każdej części dzielny bohater i jego przyjaciele podejmują się rozwiązania zagadki związanej ze światem wielkiej sztuki, a podczas gdy oni tropią skradzione dzieła, czytelnik poznaje historię i znaczenie owego dzieła, a także miasto w jakim się ono znajduje.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger