Agnieszka Popek-Banach, Kamil Banach. Ilustrowana Księga Przysłów dla Dzieci.
Wydane przez
Wydawnictwo Albus
www.albus.poznan.pl

Zaczytałam się wczoraj w tej księdze. Cenię przysłowia zgodnie z przekonaniem, że są one mądrością narodu i z zainteresowaniem odwracałam kolejne strony znajdując i takie przysłowia, które dotychczas były mi nieznane.

Oczywiście, nie tylko przysłowia przykuły moją uwagę. Skoro to księga "Ilustrowana..." warto zwrócić uwagę na graficzną stronę publikacji. Przyznam, że ciekawość zżerała mnie straszna - jak można przedstawić przysłowia graficznie? Ha... Spotkała mnie niespodzianka.

Jeśli przyjrzycie się zaprezentowanym powyżej stronom książki przekonacie się, co mnie zdziwiło i zauroczyło. Literki wyrazów podkreślonych, wyrazów kluczowych dla przysłów, uformowane są tak, by nawiązywać do rzeczonego przysłowia. Świetny pomysł, prawda?

Po przeczytaniu kilkunastu stron skupiłam się chyba bardziej na szczegółach graficznych niż treści "Ilustrowanej Księgi...". Śledziłam pomysły Agnieszki Popek-Banach i Kamila Banacha (www.kartonstudio.pl) z zacięciem godnym śledzenia skarbów piratów;) Mam nadzieję, że dzieci śledzić będą jeszcze zapalczywiej niż ja, a przy okazji poznają bogactwo polskich przysłów. Autorom i pomysłodawcom - wielkie brawa:)

P.S. Miło mi poinformować, że "Ilustrowana Księga Przysłów dla Dzieci" znajduje się w ścisłej czołówce 50. Konkursu PTWK "Najpiękniejsze Książki Roku 2009". Nagrody wręczane będą podczas Warszawskich Targów Książki.

3 komentarze:

Agata – sierysuje.pl pisze...

Ależ Ty masz tempo czytania:O A Targów Książki nie mogę się doczekać, od dziecka uwielbiam:)
Już kilka razy musiałam mojej prawie pięciolatce tłumaczyć przysłowia, więc muszę się za tą książką rozejrzeć.

Monika Badowska pisze...

Lady Ago,
nie wyrabiam się z opisywaniem tego, co przeczytałam;)
Książka warta polecenia:)

Anonimowy pisze...

Witam, co roku śledzę najpiękniejsze książki dla dzieci wybrane przez PTWK i muszę przyznać, że ta zrobiła na mnie największe wrażenie! Szata graficzna jest naprawdę przepiękna i niezwykle pomysłowa.
Moje dzieci, nawet 2 letnia córeczka uwielbiają tę książkę i ciągle do niej powracają. Rzeczywiście książka jest warta polecenia:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger