Anna Horosin. W świecie psów.

Wydane przez
Wydawnictwo Skrzat

Książka dla miłośników psów, z naklejkami, często trudnymi nazwami ras różniastych ucieszy z pewnością dzieci chętne do tego, by poszerzać wiedzę na temat ulubionych zwierząt.

Historyjki zamieszczone w książce są proste i służą głównie temu, by zaprezentować psy. Czytający oglądają zatem szczeniaczki (o zgrozo - w sklepie zoologicznym!), wizytują wraz z czworonogami weterynarza, salon piękności. Uczestniczymy w zajęciach z tresury psów, wystawie psów rasowych, obserwujemy pracę psów z policjantami i podczas wyścigów psich zaprzęgów. Mamy okazję przeczytać również o psach - asystentach osób niepełnosprawnych (i tu brawa dla Autorki), podejrzeć psie zabawy w parku i odwiedzić hotel dla czworonożnych przyjaciół. Na ostatnich kartach książki przedstawione zostały słynne psy: Pankracy, Lessie, Łajka.

Przyznam szczerze, że znalazło się wśród proponowanych w książce ras kilka takich, o których albo nie słyszałam, albo funkcjonowały w moich myślach jedynie jako nazwa nie powiązana z wizualizacją. Całość obejrzałam z przyjemnością, bo - mimo, że mieszkam z kotami - bardzo lubię psy.

P.S. Niektóre obrazki wydawały mi się niepełne wobec opisującej ich treści. Dopiero później uświadomiłam sobie, że ową niepełność można naprawić naklejkami;)

1 komentarz:

Sara Deever pisze...

Kupiłam taką książeczkę siostrzenicy , ale nie wiem czy na pewno tej autorki. W księgarni jest masę takich książek więc trudno mi stwierdzić na 100 %.

Pozdrawiam :)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger