Dorota Gellner. Czekoladki dla sąsiadki.

Wydane przez
Wydawnictwo Wilga

"Czekoladki dla sąsiadki" to druga z trzech książek Doroty Gellner wydana w "Złotej serii". Kilka dni temu miałam przyjemność przedstawić "Roztrzepaną sprzątaczkę", dziś z dużą radością prezentuję Sąsiadkę współmieszkankę Pudla i Kota.

Zbiór zabawnych wierszy zaczyna się od tytułowego - opowiadającego o czekoladkach, które sympatyczny sąsiad podarował Sąsiadce, a które natychmiast zaanektowały zwierzaki. Zresztą - ta szalona dwójka - uczestniczy we wszelkich przygodach spotykających Sąsiadkę i trudno byłoby przeforsować opinię, że są pomocni (bo niezastąpieni z pewnością). 

I tak: Pudel i Kot uczestniczą w gotowaniu obiadku dla sąsiadek, bacznie obserwują siatkę, herbatkę, makatkę, szufladkę Sąsiadki, czyniąc swoją obecnością wiele zamieszania, aktywnie włączając się we wszystkie te działania, które mogą spotęgować chaos. Nie sposób jednak odmówić im sympatii i szczerego serca.

Wiersze Doroty Gellner są uroczo rymowane, atrakcyjne treścią i bohaterami i udanie zilustrowane. "Czekoladki dla sąsiadki" to prawdziwie słodka uczta literacka:)

P.S. Tu posłuchacie tytułowego wiersza.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Moim zdaniem ilustracje są okropne, chociaż tekst świetny.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger