Podręcznik detektywa.

Wydane przez
Wydawnictwo Zielona Sowa

Od razu zastrzegę, że książkę stworzyło pięciu Autorów i w tytule wpisu nie umieściłam ich ze względu na to, jak ów tytuł mógłby wyglądać;)

"Podręcznik detektywa" to barwny poradnik dla detektywów - amatorów. Młodzi czytelnicy będą mieli okazję poznać zasady prowadzenia śledztwa, sporządzania portretów pamięciowych, pobierania odcisków palców, charakteryzacji, eskortowania ważnych osób, czy wreszcie określania znaków charakterystycznych , wzrostu i odległości u obserwowanych osób.

Przyznam, że choć czytam sporo kryminałów, pewnie informacje zawarte były dla mnie nowymi. Przekonałam się na przykład,  że nie nie potrafię określać odległości (podejrzewałam to od zawsze, ale teraz znalazłam potwierdzenie). Bardzo podobała mi się księga portretów pamięciowych, którą może zrobić każde dziecko, poszczególne zadania uczące obserwacji, wyciągania wniosków, logicznego myślenia.

Jeśli zatem Waszym lub znajomym dzieciom grozi nuda, zaopatrzcie je w "Podręcznik detektywa". Musicie tylko liczyć się z tym, że każdy Wasz ruch będzie odtąd śledzony;)

P.S. Wydano również "Podręcznik szpiega";)

3 komentarze:

Bazyl pisze...

A wiekowo, pani kochana, to dla jakich dzieciątek to jest? :D

Monika Badowska pisze...

Bazylu,
a toś wymyślił pytanie... Z pewnością dla dzieci czytających. A wiekowo - to ja nie umiem...
P.S. Zrobię zaraz 2-3 zdjęcia ze środka i dołączę ku lepszej orientacji, ok?

Bazyl pisze...

Czyli dla mojego za wcześnie. Dzięki piękne :D

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger