Paweł Księżyk. Bajki - zasypianki.

Wydane przez
Wydawnictwo Pascal

Istnieje portal http://bajki-zasypianki.pl/, z którego pochodzą dwie bajki zamieszczone w zbiorze bajek o Jeżyku Cyprianie. Bajki gromadzone na stronie im poświęconej mają charakter terapeutyczny, wspierający, ich rolą jest pomaganie w rozwiązywaniu rozmaitych dziecięcych problemów.

Jeżyk Cyprian wzbudził moją bezwarunkową sympatię. Jakże nie polubić życzliwego światu, ciekawskiego, przyjaznego i chętnego do współpracy zwierzaczka. Jeśli do tej charakterystyki dodamy i to, że Cyprian lubi spać - to któż może być milszy memu sercu?Opowieści Pawła Księżyka pokazują Jeżyka i społeczność leśną na tropie skarbu (oczywiście ilu poszukiwaczy, tyle wizji skarbu), szykującego leśny bal (och, jak trudno będąc jeżem robić piruety), projektującego transmisję telewizyjną i witającego, obfitą w dary lasu, jesień.

Oprócz wartości związanej z przygotowywaniem dzieci do spokojnego snu, w bajkach znajdziemy informacje dotyczące świata leśnej przyrody. Antropomorfizowanie zwierząt odpowiada idealnie dziecięcemu postrzeganiu rzeczywistości, a wielość bohaterów i ich codzienność związana z prawami natury, poprzez przyjemną lekturę uczy dzieci.

Po wyczerpujących dniach Jeżyk układa się do snu. Wraz z nim zasypia las, a z lasem i Cyprianem, dzięki, które rodzice czytają na dobrą noc "Bajki-zasypianki". Tego jestem pewna:)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger