Jacek Piekara. Alicja i Ciemny Las.

Wydane przez

Wydawnictwo RedHorse

Ha! Przeczytałam II tom przygód Alicji i Aleksa! I gdybym była o pokolenie młodsza wykrzyknęłabym „No, tu to Piekara pojechał!”.

Pierwszy tom „Alicji” Jacka Piekary miał demoniczną okładkę. W treści natomiast demoniczny nie był. Ale tom drugi… Tu już jest znacznie straszniej i znacznie bardziej niesamowicie. By nie zdradzać zbyt wiele z treści powiem tylko, że Aleks szuka Alicji. I szuka jej w Czarnym Lesie. Czy Czarny Las istnieje? Kim jest Kruk, który od zawsze towarzyszy snom Aleksa? Kim jest Alicja? Jaką rolę odgrywa świadomość i poczucie rzeczywistości? Co jest prawdą, a co imaginacją?

Książkę czyta się świetnie. Szybko, z właściwym dla treści przejęciem. Świat, który przed naszymi oczyma rozpościera autor pełen jest dróżek wiodących w nieznane i jednocześnie pełen tajemnic. W Czarnym Lesie ukazują się skrywane głęboko, ciemne strony życia. Autor nie daje jednoznacznych odpowiedzi na pytanie, jaką drogę warto wybrać. Pokazuje jedynie, co wybrał Aleks. To od nas, czytelników zależy, czy spodoba nam się decyzja bohatera i czy uwierzymy w świat Piekary.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

ah, czekam na ta ksiazke z niecierpliwoscia, mam juz ebooka ale jakos mnei do czytania na kompie nie ciagnie. pozdrawiam SadtriiiS

Monika Badowska pisze...

Jeśli masz konto na miau.pl, to wystawiłam ją na Bazarku na Katowickie Niekochane:)Zapraszam:)

Anonimowy pisze...

Ja wczoraj kupiłam tą książke i przyznam że jest świetna.Przeczytałam ją w nocy i jestem tak Ciekawa że dzisiaj jade kupić drugi tom. Zachęcam wszystkich do przeczytania książki. Pozdrawiam

Monika Badowska pisze...

Natalo,
miłej lektury:)

Anonimowy pisze...

Your blog keeps getting better and better! Your older articles are not as good as newer ones you have a lot more creativity and originality now keep it up!

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger