Marta Łosiak. Smaczne Misie.


Wydane przez

Wydawnictwo AMEA

Opowieść o smacznych misiach jest książeczką dla młodszych dzieci. Składa się z czterech podstawowych części oraz wstępu i obrazkowego słowniczka na końcu książki.

Mama Niedźwiedzica i jej dzieci Miś Śmietankowy, Czekoladowy i Bursztynowy prowadzą małych czytelników przez cztery pory roku.

Wiosną Misie uczą się pływać i łowić pstrągi, cieszą się rozkwitającą przyrodą, wąchają kwiaty. Lato rodzina Misiów spędza nam Morzem Bałtyckim, gdzie zbierają bursztyny i jedzą lody o różnych smakach. Jesień to czas, kiedy leśne zwierzęta robią zapasy na zimę, a Misie są zdziwione tym, że ich Mama nie uczestniczy w przygotowaniach do długiej, mroźnej zimy. Zimą Misie śpią, choć obudzone szczególnie ciepłym promieniem słońca zaczynają bawić się na śniegu.

Każdy z opisów pory roku i czynności jakie w określonym czasie wykonują Misie zawiera w sobie walory edukacyjne. Dziecko dowiaduje się, że ulubionym pożywieniem niedźwiedzi są pstrągi, wie jak wygląda Bałtyk, poznaje zwyczaje zwierząt leśnych.

Książka jest barwna, a ilustracje wykonane przez Michała Czarnego zajmują całe powierzchnie stron. Test stanowi tu dopełnienie obrazków.

Myślę, że to dobra książka, książka która pomoże rodzicom wstępnie objaśnić prawa natury swoim pociechom.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger