Przejdź do głównej zawartości

Marta Łosiak. Smaczne Misie.


Wydane przez

Wydawnictwo AMEA

Opowieść o smacznych misiach jest książeczką dla młodszych dzieci. Składa się z czterech podstawowych części oraz wstępu i obrazkowego słowniczka na końcu książki.

Mama Niedźwiedzica i jej dzieci Miś Śmietankowy, Czekoladowy i Bursztynowy prowadzą małych czytelników przez cztery pory roku.

Wiosną Misie uczą się pływać i łowić pstrągi, cieszą się rozkwitającą przyrodą, wąchają kwiaty. Lato rodzina Misiów spędza nam Morzem Bałtyckim, gdzie zbierają bursztyny i jedzą lody o różnych smakach. Jesień to czas, kiedy leśne zwierzęta robią zapasy na zimę, a Misie są zdziwione tym, że ich Mama nie uczestniczy w przygotowaniach do długiej, mroźnej zimy. Zimą Misie śpią, choć obudzone szczególnie ciepłym promieniem słońca zaczynają bawić się na śniegu.

Każdy z opisów pory roku i czynności jakie w określonym czasie wykonują Misie zawiera w sobie walory edukacyjne. Dziecko dowiaduje się, że ulubionym pożywieniem niedźwiedzi są pstrągi, wie jak wygląda Bałtyk, poznaje zwyczaje zwierząt leśnych.

Książka jest barwna, a ilustracje wykonane przez Michała Czarnego zajmują całe powierzchnie stron. Test stanowi tu dopełnienie obrazków.

Myślę, że to dobra książka, książka która pomoże rodzicom wstępnie objaśnić prawa natury swoim pociechom.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Katarzyna Berenika Miszczuk. Tajemnica Dąbrówki

Katarzyna Berenika Miszczuk, bazując na swoich doświadczeniach z pisaniem o świecie pełnym słowiańskich bóstw, wkracza w literaturę dziecięcą. Wkroczyła właściwie książką "Tajemnica domu w Bielinach", bo ta, prezentowana przeze mnie powieść, opisująca rodzinę Lipowskich jest kontynuacją wspomnianej powyżej. I mamy otóż mamę z czwórką dzieci, która zamieszkuje wspólnie z ciotką zmagającą się z chorobą Alzhaimera w Bielinach. Wsi, o której nawet mieszkańców mówią z lekkim przekąsem - "bo wiadomo jak to u nas". Owo "u nas" oznacza bowiem tajemnicze zjawiska, niemniej tajemnicze postaci i świat nie do końca taki jaki znany jest nam powszechnie. Jest on dzielony z domownikami, biedami, błędnymi ognikami i innymi stworzeniami, o których - z dużym zapałem - czyta w Bestiariuszu ośmioletnia Tosia. Jej mama wpadła na straszny, zdaniem dziewczynki pomysł. Szuka niani, która zajmie się nią (prawie dorosłą nią!) i maleńką Dąbrówką. Tosia robi wszystko, by odstraszyć k