Małgorzata Cieślak. Gry i zabawy dla dzieci od 1 miesiąca do 3 roku życia.Wydane przez
Wydawnictwo Replika

Wydaje mi się, że trudno znaleźć na rynku wydawniczym książkę, która mówi o zabawach z tak małymi dziećmi. Choćby dlatego, że teraz mało kto ma czas na zabawę z własnym dzieckiem i mało kto pomyśli, że dziecko miesięczne ma już potrzebę zabawy. We wstępie Małgorzata Cieślak objaśnia dorosłym czytelnikom jaką rolę w rozwoju psychofizycznym dziecka odgrywa zabawa.

Autorka dzieli zabawy na dydaktyczne i ruchowe (pierwszych miesiącach życia dziecka), by później wzbogacać propozycje zabawami tematycznymi, konstrukcyjnymi i manipulacyjnymi. Opisuje również jak bawić się z dzieckiem podczas podróży, spaceru na łąkę, na plaży i w lesie. Jeden z rozdziałów poświęca zabawom z dziećmi przewlekle chorymi.

Małgorzata Cieślak podpowiada rodzicom jak zamienić codzienne sprzęty w fascynujące zabawki, jak za pomocą flamastra uczynić z dziecka nieustraszonego odkrywcę i jak dbać o wszechstronny rozwój swojej pociechy.

Widać, że książkę napisała osoba, która wiele czasu poświęciła dziecku i, że opisywane zabawy zostały wielokrotnie przez panią Cieślak i jej córeczkę wypróbowane.

Książka trafi do Helenki i jej mamy:)

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Kiedyś pewnie się przyda:))

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger