Żeby nie było...

że w kociokwiku tylko kotki w gościnie albo akcje adopcyjne - dziś trochę o Ko-córkach.

Największym przyjacielem Kota jest kasztan. Naznosiłam ślicznych, okrągłych, błyszczących całe kieszenie, mając nadzieję na sprawienie radości Kociastym. Im sprawiłam radość, a sobie utrapienie, bo kasztany mam w łóżku, szafce, pod lodówką, pod wanną, w butach, pudełku i - co najbardziej dotkliwe - pod bosymi stopami. Kasztanami bawią się wszystkie trzy kocie dziewczynki, choć na zdjęciach przyłapałam tylko Nusię. Tak, tak - kasztan jest w Z. butach;)

Równie przyjaznym przyjacielem Kota jest szafa. Sisi codziennie staje przed dzwiami i leciutko skrobie na znak, że chciałaby wejść do środka i sama sobie z otwieraniem nie poradzi. Uwierzycie, że doszłam już do takiej perfekcji, iż otwieram drzwi szafy niemalże bezwiednie i niemalże przez sen? Gdy już szafa stoi otworem, równie chętne, jak Sisi, do jej wypełnienia są Nusia i Gusia. Z tym, że Gusia zalega w ciemnościach i tylko błyszczące ślepka świadczą o bytności Kota w szafie, Nusia za punkt honoru przyjmuje wędrówkę wysokościową, a Sisi dotarcie do wnętrza ślicznych, niebieściutkich pokrowców na ubrania (jeden stracił już swoją cechę ochronną, bo przed czym on ma chronić skoro cały w strzępach?). O ile Sisi zwiedza szafę także od góry, przyglądając się marzycielsko sufitowu lub zwyczajnie uciekając przed napastliwością Maleńtasa, to Nusia i Gusia wykazują dośc lekceważący stosunek do takich ekscesów.

Niech nikogo nie zwiedzie szalenie przyjazna postawa - łapki w łapki. Sisi z Gusią toczyły zacięty bój, a to tylko chwilka przerwy - bo prześcieradło takie niebieskie, bo ciepłe wciąż od spania... Każdy powód jest dobry, by na chwilę zawiesić broń;)

O tym, że karton jest kocim przyjacielem o tyle lepszym od kasztana, że występuje rok cały - kociarzy nie muszę przekonywać. A jeśli ktoś potrzebuje upewnienia się w tym twierdzeniu, niech spojrzy na zdjęcia.

3 komentarze:

ewung pisze...

piękne te Twoje ko-córki - oglądanie ich fotek to wielka frajda. U mnie szafa też cieszy się popularnością :-)

kociokwik pisze...

Ewung,
ja się nie mogę napatrzeć na Twoje:)

zuzanna pisze...

Najlepsi przyjaciele kota zmieniają się zgodnie z porami roku.Jesienią to kasztany ,żołędzie,owoce róży jesli nieopatrznie chcielismy udekorować mieszkanie.Zimą-choinka z zawartościę.Wiosną-wielkanocne kurczaczki i pierwsze motyle.Latem-czeresienki z ogonkami ,agrest i inne drobne owoce,które generuja przy rozkładzie pod kanapą muszki owocówki-kot się nimi nie naje,ale polować nalezy!Niezmiennie zaś firanki i kartony-jedne zerwać przy wspinaczce,drugie zutylizować przez zagryzienie.Ot-koci żywot niespokojny.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger