Przejdź do głównej zawartości

Egmont na Targach

W niedzielę od godziny 10.00. Egmont będzie prezentował swoją ofertę nie tylko na stoisku, ale i w specjalnym pomieszczeniu, w sali konferencyjnej numer 1, gdzie otwarta zostanie strefa dziecięca Egmontu. W niej wyjątkowe spotkania z autorami w formie warsztatów literackich, plastycznych, teatralnych, zabawy i liczne konkursy przygotowane przez samych pisarzy! Wielkoformatowe gry planszowe, niezwykłe premiery książkowe, komiksowe to tylko niektóre z licznych atrakcji. Egmont pamiętał też o najmłodszych dzieciach – będą one mogły pobawić się razem z Ośrodkiem Twórczej Edukacji Kangur. 

Egmont tworzy opowieści, tym razem chcemy, żeby stały się one rzeczywistością – nie opisujemy wszystkich atrakcji, zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, tam przekonacie się, co naprawdę na Was czeka na 12. Krakowskich Targach Książki!


PLAN SPOTKAŃ Z AUTORAMI EGMONT POLSKA

Stoisko nr B39
Sobota, 25 października, godz. 16:00
Ewa Nowak
Autorka popularnych książek dla młodzieży będzie promowała swoja najnowszą powieść „Rezerwat niebieskich ptaków”.
Niedziela, 26 października, godz. 11:00
Natalia Usenko
Autorka podpisze swoją najnowszą książkę „Wierzbowa 13. Opowieści z Wierzbowej 13”.

Sala konferencyjna nr 1
Niedziela, 26 października, godz. 10:00 – 16:00
10.00 - 10.30 - Natalia Usenko
Spotkanie z autorką książki „Wierzbowa 13. Opowieści z Wierzbowej 13”.

11.00 - 11.30 – Jacek Dubois

Prawdziwa gratka dla wielbicieli kryminałów - pierwsza literacka gra detektywistyczna! Ponadto prezentacja książek „Kosmiczny galimatias” i „Agencja detektywistyczna”.

12.00 - 12.30 – Agnieszka Błotnicka
Niesamowita wyprawa do mrocznej krypty z autorką. Promocja książek z najbardziej poczytnej, polskiej serii Magnes, m.in. „Zagadka mrocznej krypty”. 

13.00 - 13.30 - Ewa Karwan-Jastrzębska

Spotkanie z autorką książki „Hermes 9:10”. W planie m.in. tworzenie pociągu, konkurs na najniezwyklejsze nazwy stacji oraz podpisywanie książek.

14.00 - 14.45 – Ewa Nowak
Profesjonalne warsztaty literackie oraz promocja książek „Pajączek na rowerze”, „Rezerwat niebieskich ptaków” i autografy.


Dla najmłodszych wydawnictwo przygotowało m.in.: malowanie twarzy, robienie fryzur wróżce Felicji, bicie rekordu na najdłuższy pociąg targów oraz smerfną gimnastykę, w trakcie której trzeba będzie wykonać ćwiczenie w skakaniu po kamieniach, w drażnieniu Klakiera, w czesaniu włosów Smerfetki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Paweł Beręsewicz. Kiedy chodziłem z Julką Maj.

Wydane przez Wydawnictwo Literatura Książka Pawła Beręsewicza wprawiła mnie w dobry nastrój. Opisując pierwsze drżenia serca, pierwsze zakochanie z punktu widzenia piętnastoletniego Jacka Karasia Autor dokonuje wyłomu - bodaj pierwszy raz mam szansę przeczytać, jak reaguje nastolatek szykując się na randkę, co i czy w ogóle mówi rodzicom o swojej dziewczynie i czy tylko dziewczyny martwią się o to, w którą stronę skierować nos przy pocałunku. Jacek Karaś, którego czytelnicy mieli okazję poznać w książce " Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek ", kończy gimnazjum i w ostatniej klasie dostrzega niezwykły urok swojej klasowej koleżanki, Julki Maj. Zdobywając się na straceńczą odwagę pyta Julkę, czy zechciałaby być jego dziewczyną. Później, wbrew temu, co myślał Jacek, bywa trudniej - nagle trzeba myśleć o wielu sprawach, nad którymi nigdy nie było powodu się zastanawiać, funkcjonować w inny niż dotychczas sposób. Cenię sobie ostatnie rozdziały powieści. Nie powiem nic więcej - czytaj