Astrid Lindgren. Ilon Wikland. Ja też chcę mieć rodzeństwo.
Wydane przez
Wydawnictwo Zakamarki
www.zakamarki.pl

Chłopiec o imieniu Peter prosi mamę o rodzeństwo. I ku swojemu zaskoczeniu słyszy – „będziesz je miał”. Gdy na świat przychodzi Lena chłopiec zaczyna żałować swej prośby. Obawia się, iż młodsza siostrzyczka zabrała mu miłość rodziców.

To bardzo mądra książka. Autorka w prosty i bardzo ładny sposób objaśnia sytuację niewątpliwie trudną dla dzieci – pojawienie się w domu nowego członka rodziny. Książeczka pozwala rodzicom ułatwić dzieciom akceptację kolejnego dziecka, a dziecku – odnalezienie się w nowej sytuacji. Rodzice znajdą tu podpowiedź jak najprzyjaźniej wprowadzić starsze dziecko w opiekę nad młodszym, jak sprawić, by noworodek stał się ważny również dla starszej siostry lub starszego brata i jak poradzić sobie z dziecięcym buntem.

Jak zwykle w książkach wydawnictwa Zakamarki uwagę zwracają ilustracje. Są przesycone barwami i wieloma elementami. Na obrazkach znajdujemy to, co i w tekście, ale i dużo więcej. Stwarza to szansę do budowania własnej opowieści, dopowiadania historii, rozbudowania zainteresowań dziecka, a i poszerzenia jego słownictwa.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger