Przejdź do głównej zawartości

Skończyło się weekendowanie...

i wydaje mi się, że Sisi odetchnęła z ulgą. Ona owszem lubi, gdy coś się dzieje, ale było nas za dużo jak na jej upodobania. I na dodatek była Helenka, które upierała się, by kotki głaskać. Sisi wyraźnie zaprotestowała przeciw takim praktykom. Szła przed Dziewczynką, a gdy ta wędrowała wciąż za nią, Sisuleńka odwróciła się i naprychała na ludzkie dziecko. Helena zawahała się, po czym sięgnęła do kociego ogona. Tym razem Sisi zastosowała metody poważniejsze - prychnęła długo i przeciągle, a dodatkowo pacnęła Dziewczynkę w rękę łapką zwiniętą w pięść. Helenka usiadła, rozejrzała się wokoło, spojrzała na swoją rękę, na Sisi i powędrowała w inną stronę.

Sisulka okazała się być zazdrosna. Gdy Mama z Helenką usiadły nieopodal na wersalce, na której spała Sisi i siedziałam ja, Kocinka natychmiast się obudziła i wdrapała na moje kolana - żeby nie przyszło mi do głowy usadowienie na nich Heleny.

Nusia nic sobie nie robiła ze zwiększonego stanu ludzi i zwierząt. Przyglądała się lekko zdziwiona warczącej na Ciri Lulu, ale dla Maleńtaska obecność wielu osób oznacza, więcej rąk do głaskania i do zabawy.  Z Heleną (jak widać na zdjęciach poniżej) bawiła się z ciekawości, a my wszyscy mieliśmy powód do śmiechu. Szybciutko przypomniała sobie wszystkie kąty, a najszczęśliwsza była leżąc w łóżeczku Helenki, z którego - ku jej niezadowoleniu - była zaraz przepędzana.

Gusia chwilę po przyjeździe znalazła miskę w łazience i tam relaksowała się po podróży. Ludzkie dziecko, owszem, zauważyła, ale jako, że Gusia ma spory dystans do otaczającej ją rzeczywistości, niespecjalną jej to zrobiło różnicę. Wracaliśmy wieczorem, gdy było już ciemno, zatem Gusia mogła podróżować spokojnie. Wiem, że nie powinno mnie śmieszyć samopoczucie Gusi podczas jazdy, ale... Gdy tylko zwalniam Gusia zaczyna nerwowo przestępować z nogi na nogę, gdy wjeżdżamy do miejsc oświetlonych podnosi się i rozgląda. Gdy się zatrzymuję, szczeka na mnie, że mam ruszać. Skutek tego taki, że kot nie pozwala mi jeździć wolniej niż 60 km/godzinę.

Ciri była przeszczęśliwa, gdy nas zobaczyła. Jedno z nas mogło odpakowywać koty, drugie musiało witać Sunię. Potem, rzecz jasna, i druga osoba musiała ucieszyć się radością psa. Zabraliśmy ją na spacer. Gdy zbliżaliśmy się do rzeki Ciri zaczeła szczekać na nas zachęcająco - chciała od nas zgody na pływanie. Nie chcieliśmy pozwolić, więc udaliśmy, że nie słyszymy. Ale na nas nakrzyczała... Gdy wracaliśmy przypałętał się duży, owczarkopodobny pies. Biegł za Ciruchną, a gdy ta jazgotliwie go odganiała (zza kagańca), nabierał jeszcze większej ochoty na zacieśnianie znajomości. Pół miasta przelecieliśmy biegiem z Ciri ujadającą na wielkiego psa i z owym wielkim psem radośnie biegnącym za nami. Nie było lekko...

Lulu, jako, że źle znosi podróżowanie, przed jazdą dostaje leki uspokajające. Po lekach ma chyba jakieś zwidy, bo warczała na wszystkie koty i psa, bez wyjątku i jednakowo monotonnie. Gdy już doszła do siebie przestała warczeć, zaczęła patrzeć ze zdziwieniem na tłumy wokół niej i przypomniała sobie, że Mama ma pyszną różę. Róża ma szczęście, że Lulu bywa u mamy dość rzadko, bo za każdą wizytą jest zjadana do gołych gałązek i ma czas, aby odrosnąć.

Z wizyty na łonie rodzinnym przywieźliśmy sobie wirusa grypy, więc lekko zdechnięci nie byliśmy w stanie odnotować wczoraj wydarzeń weekendowych. Koty na szczęście miewają się dobrze.

Komentarze

mustahelmi pisze…
hihi, o tak, koty wręcz uwielbiają małe dzieci :))) Moje kryją sie pod wanną i za kuchennymi szafkami, gdy pojawia się w domu jakiś maluch :))
kociokwik pisze…
Może małe dzieci nie byłybyu takie złe, gdyby nie ich ochota na kocie ogony;)

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Paweł Beręsewicz. Kiedy chodziłem z Julką Maj.

Wydane przez Wydawnictwo Literatura Książka Pawła Beręsewicza wprawiła mnie w dobry nastrój. Opisując pierwsze drżenia serca, pierwsze zakochanie z punktu widzenia piętnastoletniego Jacka Karasia Autor dokonuje wyłomu - bodaj pierwszy raz mam szansę przeczytać, jak reaguje nastolatek szykując się na randkę, co i czy w ogóle mówi rodzicom o swojej dziewczynie i czy tylko dziewczyny martwią się o to, w którą stronę skierować nos przy pocałunku. Jacek Karaś, którego czytelnicy mieli okazję poznać w książce " Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek ", kończy gimnazjum i w ostatniej klasie dostrzega niezwykły urok swojej klasowej koleżanki, Julki Maj. Zdobywając się na straceńczą odwagę pyta Julkę, czy zechciałaby być jego dziewczyną. Później, wbrew temu, co myślał Jacek, bywa trudniej - nagle trzeba myśleć o wielu sprawach, nad którymi nigdy nie było powodu się zastanawiać, funkcjonować w inny niż dotychczas sposób. Cenię sobie ostatnie rozdziały powieści. Nie powiem nic więcej - czytaj