Wendy Orr. Wyspa Nim.


Wydane przez
Wydawnictwo Zielona Sowa

Nim wraz ze swoim tatą mieszka na wyspie, której nikt nie zna. Wyspie najpiękniejszej na świecie. Tata jest naukowcem, a mama, która podobnie jak tata zajmowała się badaniami, zaginęła w brzuchu płetwala podrażnionego przez Turystów.
Nim ma na wyspie niezawodnych przyjaciół legwana Freda, lwicę morską Selkie i żółwicę Chikę. Towarzyszą jej przez większość dnia, a Selkie okazuje uczucia jak nadopiekuńcza matka.
Podczas nieobecności Taty  dziewczynka nawiązuje e-mailowy kontakt z, jak sądzi, pisarzem, autorem popularnych powieści przygodowych. Pisarz okazuje się pisarką, a przygody na papierze okazują sie być o wiele mniej barwnymi niż te, które można przeżyć samemu.

To bardzo dobra opowieść o bohaterstwie, przyjaźni, miłości i ważnych zadaniach. O odpowiedzialności i wierze w drugiego człowieka. Te całkiem poważne treści autorka w udany sposób przemyca w prostych zdawałoby się opowieściach o codzienności dziewczynki na wyspie.

Film nakręcony na podstawie książki opisującej przygody dziewczynki i jej przyjaciół od września można oglądać w naszych kinach. I ja się chyba wybiorę, bo polubiłam łagodny i familijny wydźwięk tej opowieści.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger