Chris Mould. Koszmarne opowieści.Wydane przez
Wydawnictwo Egmont

Cykl „Koszmarnych opowieści” zaczynają książki „Drewniana mila” i „Atak burzowców”. Ich bohaterem jest jedenastoletni Stanley Buggles, który po śmierci swojego stryjecznego dziadka, odziedziczył jego dom – Dwór Sześciu Świec. Chłopiec przyjeżdża zatem do Crampton Rock, gdzie odkrywa tajemnice miasta i przeszłości admirała Swifta.

Mamy tu zatem bohatera, z którym mogą się utożsamiać młodzi czytelnicy, mamy opiekuńczą acz nienarzucającą się gospodynię Dworu Sześciu Świec, mamy ów ogromy dom i tajemnice. Czy może być coś ciekawszego? Może:) Kolejny tom przenosi nas w świat duchów i poszukiwania skarbów. I aż kusi zapytać, cóż skrywa się w „Srebrnej szkatule”, trzeciej części przygód Stanleya.

W opowieściach o wydarzeniach z Crampton Rock jest czas na przyjaźń, troskę o drugiego człowieka ale jest też dużo czasu na rzeczy niesamowite, niebezpieczne i napełniające grozą. Wydaje się to być dobra mieszanka dla starszych dzieci/młodszych nastolatków.

W krótkiej informacji na temat autora umieszczonej na końcu czytamy, iż Chris Mould lubi pisać i ilustrować książki, takie jakie sam chciał mieć na półce, gdy był dzieckiem. Gdybym była dzieckiem, to chciałabym mieć na półce książki Moulda. 

P.S. Nieodmiennie zachwyca mnie to jak teraz są wydawane książki dla dzieci – twarda oprawa, dobry papier , odpowiednie ilustracje. 

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

widzę, że dodałaś mnie do tzw. ulubionych. dziękuję bardzo:*
;)

Monika Badowska pisze...

Mr_Lupa,
ależ proszę:)

Bazyl pisze...

Z tą estetyką wydań - szczera prawda. Zakamarki czy Media wydają śliczne książki. Szkoda tylko, że ostatnią przesyłkę do mnie, spedytor potraktował z kopa, a znajoma która paczkę odbierała, nie zauważyła opłakanego stanu paczki. Skutek - powgniatane rogi. Ale i tak środek każdej rzondzi :D

Monika Badowska pisze...

Bazylu,
ja mam chyba więcej szczęścia, paczki dochodzą w bardzo dobrym stanie:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger