Romana Sprawka. Łamigłówki logopedyczne.


Wydane przez
Wydawnictwo Harmonia

Łamigłówki przygotowane przez Romanę Sprawkę to sposób na uatrakcyjnienie zajęć logopedycznych i na naukę poprzez zabawę. Około dziewięćdziesiąt ćwiczeń zostało podzielonych na działy, podczas wykonywania których dzieci ćwiczą głoski ż, dż, sz, cz; z, dz, c, s; ź,dź, ć, ś. Układ poszczególnych ćwiczeń w grupach jest podobny. Są tu labirynty, wykreślani, wirówki, ukryte obrazki, krzyżówki, rebusy, dyktanda graficzne. Dzieci wyszukują podczas wykonywania ćwiczeń rymy, uzupełniają magiczny kwadrat, odnajdują różnice między ilustracjami i bawią się w skojarzenia.

Ćwiczenia zaproponowane przez autorkę mają różny poziom trudności, co pozwoli, by wykonywały je i młodsze, i starsze dzieci, każdemu dając satysfakcję z wykonania zadania. Duże jest ilustracji, które dzieci mogą po skończonej pracy pokolorować odprężając się przy tej czynności.

Ćwiczenia, jak zwykle w takich przypadkach, wypróbowałam na swoich uczniach. Sprawdziły się – nie dały szans na nudę, przykuły uwagę i pozwoliły zmierzyć się z własnymi wiedzą i możliwościami.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger