Wołowinka

Z. upolował wołowinkę. Pokroił, zamknięty w pomieszczeniu z drzwiami, mięsko, koty usiłowały wykopać dziurę w podłodze lub zdemolować drzwi, a gdy miseczki z wołowiną stanęły na swoim zwykłym - miseczkowym - miejscu okazało się, że Sisi wołowiny nie jada. Nusia jada wszystko, więc dziwic się jej zapałowi nie ma powodu. Gusia - zazwyczaj dośc zachowawcza, jedząca dystyngowanie i ślamazarnie wolno - pokazała naturę Gniewnej Pantery opróżniając miseczkę szybciej niż zrobiła to Nusia i domagając się dokładki.

Czy Wasze koty jedzą wołowinę? Czy trzeba się martwić niechęcią Sisulkową?

6 komentarzy:

pureshores pisze...

Zibi nie jada nic oprócz suchej karmy i mleczka firmy WHISKAS. Zibuś gardzi wszelkiego rodzaju rybką czy mięskiem....Martwi mnie to strasznie, ale cóż kot zdrowy jak ryba :D
Najwidoczniej zależy od upodobań kota, więc ja bym się nie przejmowała na Twoim miejscu :D

hersylia810 pisze...

Hesia zjadła w swoim życiu wiele krówek... najchętniej je wołowinę, choć skusi się na gotowanego kurczaka i twarożek w granulkach. Gardzi saszetkami, ale chrupki podjada dość chętnie, ale tylko te ulubione. Koty jak ludzie, a może nawet bardziej, mają swoje dietetyczne tropy. Znaczenie mają też przyzwyczajenia, bo np. Zuzia na ulicy jadła wszystko a teraz wyłącznie suchą karmę :-)))

Brahdelt pisze...

Moja kota jakby mogła, to by jadała TYLKO wołowinę! Ostatecznie surowego kurczaka. Wieprzowiną gardzi. Lubi też wątróbkę wołową i nerki. Na codzień jej nie dostaje, za to uwielbia kocie jedzonko (paszteciki) z wołowiną z Lidl'a i Rossmann'a.

kociokwik pisze...

Pureshores,
mleczko nadal pije?:)

Hersylio,
Zuzia wstąpiła do elity:)

Brahdelt,
chyba nie dobrze jest dawać kotu surowego kurczaka?

pannakotta pisze...

Rację ma Hersylia, rzeczywiście koty jak ludzie - różne rzeczy im różnie smakują.
U nas ile kotów tyle upodobań. No, może poza Niuńkiem i Truflem, którzy jedzą WSZYSTKO. Choć nie, przepraszam, nie lubią mandarynek i bezów. Co jednak wcale nie przeszkadza im zabierać tego z naszych rąk... :-))

Największy problem mamy z Franią. Zawsze była niechętna jedzeniu ale teraz to już obudziła w sobie taką arystokratkę, że nie spogląda nawet na jedzenie jeśli jest takie samo jak w innych miseczkach. Ona MUSI dostać inne jedzenie, w innym pomieszczeniu, jeść swoim rytmem a i tak zje dwie okruszyny...
Jak określił to Pan Wet, to jest kotka, która je żeby żyć, a nie żyje żeby jeść ( w przeciwieństwie do pozostałych ;-) )

Wołowina więc przez pozostałe siedem kotów jest dość dobrze tolerowana :-) Choć chyba chętniej jedzą drób. A z wątróbek, to o dziwo wolą wieprzową. Do tej drobiowej jakoś tak mniej chętnie, bez szaleństwa przy miskach podchodzą :)

kociokwik pisze...

PannoKotto,

owoców cytrusowych nasze Kociaste też nie jadają;)

Właśnie gotuje jajka Kocinkom:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger