Paul Stewart, Chris Riddell. Klątwa Mąciwodziciela. Kroniki Kresu T.4.


Wydane przez

Wydawnictwo Egmont

Tom trzeci kończył się osadzeniem Wicherka na stanowisku Najdostojniejszego Akademika. A tom czwarty przedstawia nam innego Najdostojniejszego Akademika – Liniusa Pallitaksa, a Wicherka jako kapitana „Jeźdźca Wichru”. O przeszłości, która mogłaby połączyć w świadomości czytelników obydwa tomu dowiadujemy się jedynie ze wspomnień obydwu panów dotyczących straty żon i dzieci.

Córka Najdostojniejszego Akademika, Maris i syn kapitana, Quint jednoczą siły, by odkryć tajemnicę ojca Maris, by dowiedzieć się, co odbiera mu siły i zdrowie. Wyprawa, mimo, że niby niezbyt odległa, jest szalenie ryzykowna, bo wymaga wkroczenia do wnętrza skały, która wciąż zmienia swój kształt. To, co młodzi ludzie znajdą za zatrzaśniętymi drzwiami laboratorium jest przerażające i niesamowicie groźne.

Powieściowe realia przesycone są wieloma obserwacjami z naszego świata – zawiść, zazdrość, plotki i knowania przeciwko władzy w poczuciu głębokiej niesprawiedliwości owej władzy. To cechy rzeczywistości, jaki dotykają także młodych ludzi, ot choćby w szkołach.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger