Piotr Rowicki. Detektyw Żurek.


Wydane przez
Wydawnictwo Replika

Opowieść o Euzebiuszu Żurku jest doskonałą lekturą przed snem. Niewielka i zabawna pomoże wejść w świat snu przyjemnie i niekłopotliwie (ale nie uśpi!).

Bohater Piotra Rowickiego jest pisarzem. Raczej mało spełnionym, przynajmniej od strony finansowej. Obdarzony żoną i dwójką dzieci boryka się z codziennością, natchnieniem niezbędnym do pisania arcydzieł oraz agentem literackim – oszustem. Żurek zadebiutował i to dość dobrze, ale umowa zawarta przed opublikowaniem książki nie pozwoliła mu odczuć należycie owego sukcesu. Zniechęcony do pisania postanawia zostać bardzo prywatnym detektywem.

Perypetie Euzebiusza (świetne imię, swoja drogą) na niwie pracy detektywistycznej oraz rodzinnej udanie przypominają abstrakcyjny humor kabaretu Mumio. Splot codziennych wydarzeń wydaje się być niemożliwy, acz przecież zdarza się, że kogoś tak bardzo – jak Żurka – doświadcza los. Ów jednak bohater nie pozwala sobie na znużenie życiem; stoicko przyjmuje i kotkę Beatryczę, i małe żółwiątka, i narzeczonego własnej żony (no, tu może nieco się zirytował).

Lekko, przyjemnie i z echem kryminału na opak – polecam:)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger