Grzegorz Kasdepke. Akademia detektywa Pozytywki. Zeszyt trzylatka.

Wydane przez
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Na serię zeszytów "Akademii detektywa Pozytywki", ilustrowaną przez Piotra Rychela, składają się cztery tytuły adresowane do dzieci od drugiego do piątego roku życia. Ja ze względu na Helenkę, która 12 listopada będzie obchodzić trzecie urodziny, przyjrzałam się bliżej zeszytowi dla trzylatków. 

Dziecko, które dotychczas nie miało okazji spotkać detektywa Pozytywki, poznaje głównego bohatera na początku książeczki. Poznaje również i inne postacie występujące w zaproponowanych przez Autora ćwiczeniach. Zadania zamieszczone w publikacji podzielono na cztery grupy: narysuj, pomyśl, porównaj, policz. Przy każdym z ćwiczeń znajduje się odpowiedni symbol kierujący uwagę dziecka na to, co powinno wykonać. I tak: trzeba dorysować parasol detektywowi, narysować drogę, którą musi pokonać gąsienica Magda chcąc zjeść jabłko jakim częstuje ją Asia, pokolorować klocki Zuzi tak, by wieża jaką buduje dziewczynka wyglądała tak samo jak ta zbudowana przez Dominika. Dzieci muszą wskazać co jest duże, co małe, zdecydować, który kotek jest wysoko, który nisko, czym różnią się dwa obrazki, podjąć decyzję, z których przedstawionych na obrazku przedmiotów da się zrobić sałatkę owocową. Oczywiście - to nie wszystkie zadania, ale przywołałam tylko kilka, by unaocznić jakiego typu zadania zawarto w książce.

Detektyw Pozytywka, po raz kolejny, zaprasza dzieciaki do świetnej zabawy. A, że przez zabawę poszerzą swoje umiejętności i wiedzę? Czysty zysk. Jestem przekonana, że książeczka spodoba się Helence:)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger