Izabella Klebańska. Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami.

Wydane przez
Wydawnictwo Literatura

Przyznaję ze wstydem - z wymienionych nazw dwudziestu siedmiu tańców znam zaledwie siedem. Książkę Izabelli Klebańskiej, z dołączoną do niej płytą, potraktowałam zatem jako doskonałe uzupełnienie wiedzy o tańcach.

Każdemu z tańców Autorka poświęciła wiersz, w którym objaśnia podstawowe zasady przedstawianych ruchów tanecznych. Ilustracje podpowiadają w jakich strojach ów taniec wykonywano, a odwołania do historii i pochodzenia tańca pozwalają na umiejscowienie go w przestrzeni i czasie.

Wartością dodana tej książki są utwory muzyczne zamieszczone za załączonej płycie. Gdy nie słucham radia, słucham tych własnie utworów - napawają spokojem, ułatwiają marzenia, pozwalają na wędrówkę w przeszłość.

Na końcu książki zamieszczono słowniczek przedstawionych tańców. Jeśli uznamy, że wiedza na temat tańców zawarta w wierszach nam nie wystarcza możemy ją pogłębić na ostatnich stronach "Jak tańczono...".

Izabella Klebańska oddaje w nasze ręce ciekawą publikację. Nie pozostaje nam nic, jak tylko słuchać i uczyć się tańczyć:)

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger