Elżbieta Pałasz, Agnieszka Żelewska. Czy znacie Wróżkę – Czarownicę?

Wydane przez
Wydawnictwo Bajka

Cóż za ciepła, pozytywna książka! Postać Wróżki-Czarownicy wokół której grupują się opowiadania nadaje specyficznego uroku tekstom Ewy Pałasz. Zupka-lubka, czarny kot, bez którego Wróżka ma pecha, jej wielkie serce życzliwe każdemu – toż to spełnienie marzeń o dobrym, bezpiecznym świecie, w którym zawsze znajdziemy przyjazne osoby.

Rusałka Iwonka budzi opiekuńczość, krasnoludki swoją postawą wyraźnie pokazują, iż w świecie potrzeba trochę chaosu, smocze głowy kłócące się o alergię na koty rozczulają, a Jaś i Małgosia pomni przestróg rodziców o tym, iż nie należy rozmawiać z obcymi, są godni podziwu. Najbliższa jednak wydała mi się królewna, która kochała zwierzęta i która odpowiadając na oczekiwania rodziców rozglądała się za właściwym królewiczem. Nie podobał jej się ten z siłowni, ani ten z łańcuchami ze złota, nawet ten od komputerów nie... Spotkanie właściwego królewicza było przypadkiem i efektem dobrego serca Królewny.

Książka Ewy Pałasz, zilustrowana udanie przez Agnieszkę Żelewską, ma moc balsamu. Wygładza wszelkie zmarszczki nieprzyjemnego świata i zapewnia wkroczenie w rzeczywistość jak z marzeń.

Polecam:)

2 komentarze:

Unknown pisze...

Też mam "ochotę" na tę książkę. Ostatnio czytałam "O słodkiej królewnie i pięknym księciu", właśnie z ilustracjami pani Żelewskiej - obrazki były cudne, a i książka bardzo udana :)

Monika Badowska pisze...

Poczytajko,
o, nie znam tego, o czym piszesz, muszę to nadrobić:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger