Joanna Święcicka. Uczeń z zespołem Aspergera.

Wydane przez
Oficynę Wydawniczą Impuls

Zanim zaczęłam lekturę książki Joanny Święcickiej zastanawiałam się nieco sceptycznie jak Autorce udało się zmieścić najważniejsze rzeczy nt. zespołu Aspergera na pięćdziesięciu stronach. Gdy już skończyłam czytać doceniłam wiedzę i kunszt jej przekazywania jakimi obdarzona jest Joanna Święcicka.

Autorka, zgodnie z podtytułem książki "Praktyczne wskazówki dla nauczycieli", zawarła w swojej publikacji przede wszystkim konkretne porady. Objaśnia w jaki sposób ZA wpływa na zachowania dziecka i jak ułatwić dzieciom z zespołem Aspergera funkcjonowanie w grupie rówieśniczej i społeczności szkolnej. Tłumaczy jak wyglądają zaburzenia komunikacyjne i społeczne, objaśnia stereotypowe zachowania i specyficzne zainteresowania dziecka z zespołem Aspergera, radzi jak pomagać dziecku z ZA i jak zorganizować jego proces edukacyjny.

Rynek książek pedagogicznych wciąż jest ubogi w publikacje na temat zespołu Aspergera. Miło jest mi powiedzieć, że książka Joanny Święcickiej  zaspokaja braki i czyni to na bardzo dobrym poziomie.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger