Artur Górski. Zdrada Kopernika


Wydane przez
Instytut Wydawniczy Erica

Czy Mikołaj Kopernik zaprzeczył swoim tezom? Czy istnieje gdzieś na świecie egzemplarz księgi, na marginesach której Kopernik przyznał się do błędu?A jeśli chciał podważyć własnym poglądom, to co go do tego skłoniło? I, czy miał romans z Anną Schilling?

Do rozważenia takich pytań zachęca czytelników Artur Górski w powieści, której akcja toczy się współcześnie, a osobami zainteresowanymi tematem są fałszerze starodruków, paserzy pośredniczący w handlu skradzionymi z bibliotek czy muzeów starych ksiąg i Łukasz Dybowski, autor i wydawca książki traktującej o związkach Mikołaja Kopernika z Gdańskiem.

Powieść jest przesycona informacjami historycznymi, bohaterowie zmagają się z tajemnicami z przeszłości, a przy okazji usiłują przeżyć mimo gróźb pewnego ubranego na fioletowo mężczyzny. 

Byłam bardzo ciekawa tej książki i swoją ciekawość zaspokoiłam w zadowalający mnie sposób:) 

*   *   *

W tym roku Frombork, jedno z miast kojarzonych z Kopernikiem, obchodził siedemsetlecie lokacji. W maju odbył się uroczysty pochówek szczątków Mikołaja Kopernika na fromborskim Wzgórzu Katedralnym (niestety, aby uczestniczyć w uroczystości należało mieć zaproszenie, którym nie dysponowałam)*. W marcu we Fromborku wybierano osoby najbardziej podobne do Astronoma i jego gospodyni. Poniższe zdjęcia, zaczerpnięte ze strony oficjalnej Fromborka, przybliżą Wam wspomniane przeze mnie uroczystości.

Montgomerry dziękuję za pożyczenie książki, a Was zapraszam do Fromborka:)

* Wyobrażacie sobie - być na pogrzebie Kopernika? ;)))

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger