Justyna Święcicka. Akademia Bezpiecznego Dziecka. Ostrożnie z ogniem. Bezpiecznie w domu.

Wydane przez
Wydawnictwo Wilga

Majka i Tomek, znani z dwóch książek nt bezpieczeństwa nad morzem i w górach, tym razem sprawdzają, czy w domowym zaciszu mogą czaić się niebezpieczeństwa i jak reagować na pożar.

Okazuje się, że w domu jest mnóstwo rzeczy, którymi można sobie zrobić krzywdę. A to rtęć ukryta w termometrze, a to środki chemiczne do szorowania wanny, czy do nawożenia roślin, których opakowaniom trzeba się przyjrzeć bardzo dokładnie, by znaleźć te względnie bezpieczne. Równie niegroźne mogą okazać się noże, czy szafki wiszące, o które łatwo nabić guza, czy spadające szklanki. Majka sprawdziła także, że włączanie suszarki do prądu mokrymi dłońmi naraża na porażenie prądem. 

"Ostrożnie z ogniem" przedstawia ćwiczenia przeciwpożarowe w szkole, rozmowę rodziców z dziećmi nt. bezpiecznej ewakuacji podczas pożaru i odkrywa przed dziećmi tajniki pracy strażaków.

Książki z serii "Akademia Bezpiecznego Dziecka" uczą poprzez uczestnictwo i zabawę. Przypominają numery alarmowe, pozwalają zorganizować ćwiczenia związane z bezpieczeństwem i pozwalają w przyjazny dziecku sposób wyrobić w sobie właściwe, bezpieczne odruchy.

6 komentarzy:

Vampire_Slayer (Magda Saczuk) pisze...

Chciałam zapytać, kiedy mogłabym liczyć na przesłanie tego programu. Akurat dzisiaj będzie mi bardzo potrzebny. Z góry dziękuję. :)

Monika Badowska pisze...

Vampire_Sleyer,
wysłałam tego dnia, którego napisałaś, że chcesz tylko z poczty na tlenie. Może trafiło do spamu? Zaraz wyślę ponownie.

Vampire_Slayer (Magda Saczuk) pisze...

Chyba nie chce się wysłać, bo nic do mnie nie doszło. Przepraszam za kłopot.

Monika Badowska pisze...

V_S,
wysłałam Ci e-maila z mojego głównego adresu, odbierz proszę:)

Vampire_Slayer (Magda Saczuk) pisze...

Nawet nie wiesz, jak bardzo jestem Ci wdzięczna. Przepraszam za kłopot.

Monika Badowska pisze...

V_S,
nie ma za co:) Żadnej kłopot:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger